top of page

BENİM HİKAYEM

Kendi hikayesini yaratan ve bana ilham veren tüm sevdiklerime ithafen...
 

Bu yolculukta ailemin ve sevdiklerimin desteğini her an zihnimde ve kalbimde hissettim. Bankacı bir baba ve ilkokul öğretmeni bir annenin küçük kızıyım. Pamuk prenses gibi bir ablam ve benim için dünyadaki tüm çocuklar gibi çok özel ve değerli olan 2 yeğenim var. Onlardan hergün yeni şeyler öğreniyorum, bana ilham veriyorlar!

 

Eğitim hayatıma 3 yaşında okuma ve yazmayı öğrenerek başladım. Okula gitmeye can atıyordum ve 3 sene anaokul serüvenim ve sonraki eğitim hayatım üstün başarılarla ve Türkiye dereceleriyle geçti. Farklı bir çocuktum, sanırım hala öyle hissediyorum. Liseyi Fen Lisesinde okudum ve o esnada TUBİTAK Biyoloji Olimpiyat takımında yer aldım. Biyoloji, yani yaşamın kendisi beni cezbediyordu, hayatı anlamak istiyordum, tutkuluydum! Kendi hipotezlerimi üretmek ve keşfetmeyi çok seviyordum ve hala çok seviyorum...

 

Üniversite sınavlarında ilk 500 öğrenci arasına girerek İTÜ İşletme Mühendisliği'ni kazandım ve okurken paralelde psikolojiye ve insan ilişkilerine olan ilgimden dolayı araştırmalar yaptım, hatta Amerika'da bir üniversiteden %100 burs kazandım ve fakat çevresel etmenlerden dolayı başladığım eğitimimi bitirmeliydim ve mezun oldum.

 

Yurtdışında çok yaygın olan, ama bizim korkularımızdan dolayı pek yapmadığımız "delaying the real world" "gerçek hayatı erteleme" misyonumla 4 ay Almanya'da dil eğitimi aldım ve bu sırada Avrupa'yı gezerek vizyonumu genişletme fırsatım oldu, farklı insanlar ve hayatlar tanıdım. Bu muhteşem bir tecrübeydi ve bana çok şey öğretti. Dünyayı ve insanları tanıma tutkum hiç azalmadı, 1 ay boyunca tek başıma Nepal'de seyahat ettim, bu esnada gönüllü öğretmenlik yaptım. İnanılmazdı!

 

 

Alarko, Çelebi Holding ve Enerjisa'da özellikle var olanın iyileştirilmesi ve sürekli gelişimi konularında (analist, kalite, iş mükemmelliği ve hatta işe alım) 10 sene süren kurumsal tecrübe kazandım. İnanın kurduğum ilşkileri ve öğrendiklerimi buraya yazmamın mümkünatı yok, çok öğretici ve keyifliydi. 

 

Koçluk alanında aldığım eğitimler benim içimde saklı olan ve gün ışığına çıkmaya can atan değerlerimi tekrar gün yüzüne çıkardı. Her gün, sürekli yeni makaleler, eğitimler ve muhteşem tecrübelerle kendimi bu dünyaya daha fazla anlam katabilmek için geliştirmeye devam ediyorum. Muhteşem bir duygu!

 

Felsefe, psikoloji, insan zihni ve karar alma mekanizmaları üzerindeki etkisi beni hep cezbetmiştir. Şu an MIT Cognitive Science (Bilişsel Bilim) ve Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik uzaktan eğitim programlarına devam ediyorum. Meraklı, yaratıcı ve sorgulayan bir çocuk olmayı hiç bırakmadım. Çünkü hayat buna değer! Siz buna değersiniz!

 

Geleceğimizi yaratırken çevreye, hayvanlara, doğaya önem verdiğimiz kadar çocuklarımıza ve o geleceği yaratacak kişilere yeterince önem vermediğimizi farkettiğim an kararımı verdim, bu konuya odaklandım ve karşınızdayım.

 

Hepimiz bir zamanlar 4 yaşındaydık ve sonra büyüdük... Çocuklarımızın merakı, yaratıcılığı ve hayalleri eminim ki çoğu yetişkinden daha fazla.İçimizdeki ve dışımızdaki çocukların potansiyellerini ve hayallerini yaşama fırsatını vermek ise benim felsefem, tutkum ve amacım.

 

Etik kurallara ve gizliliğe önem veren, ICF (International Coaching Federation) onaylı bir koç olarak kişiye özel dizayn ettiğim yeni yaratıcı yöntemlerle sizin de içinizdeki potansiyelinizi ve eşsizliğinizi gösterecek bir ayna olmak için, hayallerinizi yaşamanız için, daha iyi bir gelecek için bu yolculukta sizinleyim. 

 

 

"DÜNYADA GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ

DEĞİŞİKLİĞİN KENDİSİ

SİZ OLUN."

 

Mahatma Gandhi

"KENDİ HAYALLERİNİZİ YARATIN, YOKSA BAŞKA BİRİ GELİR, KENDİ HAYALLERİNİ YARATMAK İÇİN SİZİ İŞE ALIR."

Farrah Grey

  • Facebook Temiz
  • LinkedIn Temiz
  • Twitter Temiz
  • Google+ Temiz
CV.png
bottom of page