top of page

KOÇLUK NEDİR?

"GELİŞİMİMİZ İÇİN BİR

AYNAYA

İHTİYACIMIZ

VARDIR."

 

Arthur Schopenhauer

Şimdiye kadar koçluk hakkında bildiğiniz ya da bilmediğiniz herşeyi unutun!

 

 

Koçluk hizmeti almak ve bir "koç"unuz olması utanılacak değil, gurur duyulacak bir eylemdir. Sizi bu hayatta diğer insanlardan farklı yapar, çünkü kendinizin farkına varmanızı sağlar.

 

Koç bir danışman değildir, terapist değildir, mentor değildir. Siz belirli bir sorun veya gündemle gelirsiniz ve bu sorunu çözecek aksiyonlar almaya karar verdiğinizde ve adımları attığınızda ise görüşmeler tamamlanır. 

 

Koçluk mesleği doğru soruları sormakla başlar. Kendimize sormaktan kaçındığımız, belki de hiç sormadığımız soruları sorarak kendi potansiyelimizi keşfetmemizi sağlar. Koçluk sihirli bir değnek değildir. Sorununuzu çözmenin ilk adımı sorunun farkına varmaktır.

 

Bir gününüzü düşünün. Gördüğünüz onca insanı... Başkalarını sürekli gördüğünüz, fakat kendinizi günde sadece 10 dakika aynada gördüğünüz bu hayatta size ayna olmaktır koçun amacı. İçinizdeki potansiyeli ve eşsizliği size gösteren bir ayna...Kendinize dair perspektif kazanarak hayallerinize ve hedeflerinize doğru adım atmaya başlarsınız ve hayatınız değişir.

 

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, sizinle tanışmaktan mutluluk duyarım. Geliştirdiğim hizmetlere ve yöntemlere buradan ulaşabilirsiniz. 

Koçluk çalışmasını sizin ihtiyaç, hedefler ve zamanınıza uygun olarak birlikte tasarlıyoruz. İsterseniz yüz yüze, isterseniz de online veya telefon ile yürütebiliriz.

 

Skype, mail, telefon ile uzaktan ONLINE koçluk hizmeti alabilirsiniz. 

Bunun öncesinde sizi daha yakından tanımam için: 

Online Coaching Nedir?

 

Online coaching, farklı ülke ve şehirlerdeki kişilerle, hatta İstanbul içinde zaman kaybından ve trafikten açınmak isteyen kişilerle görüşme yapmayı mümkün kılan görüntülü bağlantı yöntemidir. Online koçluğun, yüz yüze gerçekleşen görüşmelerden bir farkı yoktur, aynı etik kurallara, yöntemlere ve ücrete tabidir. Kişinin rahat olduğu ortamlarda istediği zaman bağlanmasını mümkün kılar. Skype, Facetime ya da Hangouts ile görüşmeler yapılır.

 

Online Koçluk için Başvuru

 

İlk olarak, sorununuzun yardım edebileceğim bir konu olup olmadığına dair bir ön değerlendirme yapmamız gerekmektedir. Bu değerlendirme öncelikle sizin haklarınızı korumak için gereklidir. Bunun için lütfen aşağıdaki linke tıklayarak ya da e-posta aracılığıyla benimle iletişime geçip durumunuzu açıklayabilirsiniz.

   

Başvuru için verdiğiniz bilgiler gizli tutulur, kimseyle paylaşılmaz. Ayrıca görüşmelerimizdeki tüm bilgiler ICF Etik Kurallarına bağlı olarak koç ve danışan arasında gizli tutulur.

 

Neden koçluk almak istiyorum? sorusuna cevap vermenizi ve bu cevabı bana ulaştırmanızı rica ediyorum. Mail adresim: gizemsahan@gizemsahan.com

 

Peki nasıl mı olacak? Siz karar verdikten sonra herşey çok kolay, inanın.

Her türlü sorunuz için lütfen aramaktan ve yazmaktan çekinmeyin.

 

bottom of page