top of page

21 Mar Cmt

|

Academy Unicorn

İlham Veren Liderlik Kampı

Geleceğin liderleri? Hayatlarının iplerini eline alıp kendi hayatına ve başkalarına liderlik etmek isteyenler burada mı? Başarı söz konusu olduğunda, sosyal beceriler; zeka, sıkı çalışma ve uzmanlık kadar öneme sahiptir. Neyse ki, herhangi bir yetenek gibi, bu “insan becerileri” de öğrenilebilir.

İlham Veren Liderlik Kampı
İlham Veren Liderlik Kampı

Saat ve Yer

21 Mar 2020 11:00 – 28 Mar 2020 18:00

Academy Unicorn, Akırkapı Feneri Yanı, Cankurtaran, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Yüksek potansiyelli çalışanlar, bir kuruluşun gelecekteki başarısının ve performansının temel itici gücüdür; ancak bu gelecekteki liderler kimlerdir? Nereden geliyorlar ve nasıl geliştiriliyorlar? 

Daha önce böyle yenilikçi kapsamda yapılmamış Liderlik Kampında  Gizem Şahan, sürpriz konuklarıyla birlikte bireylerin yüksek potansiyel benliklerini geliştirmek için neler yapabileceğini özetliyor: beceriler, fırsatlar ve odaklanma yoluyla.

Başarı söz konusu olduğunda, sosyal beceriler zeka, sıkı çalışma ve uzmanlık kadar hayati öneme sahiptir. Uzun vadeli başarı, iyi iletişim, koordinasyon, müzakere ve anlayış gerektirir. Neyse ki, herhangi bir yetenek gibi, bu “insan becerileri” de öğrenilebilir. Bu kampta Gizem Şahan işteki sosyal başarı sırlarını paylaşıyor. 

Verimli ilişkiler kurmak, etkili bir şekilde ağ oluşturmak, işyerinde politika ve koalisyonlarda gezinmek ve tüm ekibinize fayda sağlayabilecek bir hizmet anlayışını benimsemek için ipuçları alın. Kursun sonunda, kariyer fırsatlarının ve yepyeni bir iş doyumu seviyesinin kilidini açmak için yeni becerilerinizi kullanabilirsiniz.

3 gün sürecek bu kamptaki ele alınacak konu başlıkları şunlardır:

  • Fasilitasyon ve grup yönetimi (toplantılar, eğitimler, seminer ve workshoplar)
  • Duygusal Zeka ve Empati
  • Hızlı ve Etkili Karar Verme
  • Yüksek Potansiyeli Keşfetme
  • Hikaye Anlatıcılığı
  • Sahne Hakimiyeti ve Sunum Becerileri
  • Etkileme ve İkna
  • İlham
  • Dikkat Ekonomisi (Attention Economy)

Duygusal zeka: Hem iş hayatında hem de özel hayatımızda etkili ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir. Bir öz farkındalık, öz düzenleme, sosyal beceri, empati ve motivasyon karışımıdır duygusal zeka. Performansınızı ele geçirebilecek tetikleyicileri tanımlayabilmeniz için daha bilinçli olmanıza yardımcı olur. Ayrıca, güçlü ve işbirlikçi ilişkiler kurabilmeniz için niyetlerinizi ve etkilerinizi aynı yöne doğru hizalamamız gerekmektedir.

Fasilitasyon (Kolaylaştırıcılık) :Başarılı bir çalıştay katılımcılar üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir, bu da onları mesleki gelişim ve kişisel gelişmeyi tetikleyebilecek kavramlara ve düşünme biçimlerine tanıtabilir. Böyle bir olayı kolaylaştırmak için doğru yapıya, sürece ve içeriğe ihtiyacınız vardır. Bu derste, kolaylaştırıcının rolünü ve bir çalıştayın etkili bir şekilde nasıl tasarlanacağı, hazırlanacağı ve kolaylaştırılacağı konusunu öğreneceğiz.

Resilience (Dayanıklılık ve Esneklik): Araştırmalar bize esnekliğin başarılı liderlerin temel özelliklerinden biri olduğunu söylüyor. Dayanıklılık, zorluklarla yüzleşmenize, engelleri aşmanıza ve rolünüzde başarılı olmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda ekibinizi ve işletmenizi daha büyük ve daha iyi sonuçlara yönlendirmenize de yardımcı olur. Bu derste, Gizem Şahan, dayanıklı bir zihniyet, esnek bir ekip ve ortam koşullarına karşı risk ve değişebilen esnek bir organizasyon geliştirmenize yardımcı olur. Gizem'in önerileri ulaşılabilir ve uygulanabilir - zorlu zamanlarda hayatta kalmak ve gelişmek için ekstra bir desteğe ihtiyaç duyan meşgul liderler için tasarlanmıştır.

Etkileme ve İkna: En iyi çıkarları olsa bile birini bir şey yapmaya ikna etmekte hiç zorluk çektiniz mi? Bilimsel olarak doğrulanmış 18 yöntem uygulayarak, "pivot etki noktasında" olduğunuzda diğerlerini nasıl etkileyeceğinizi konuşacağız. İster işyerinde ister evde etkileyin, en iyi etkileyicilerin etkilemeden önce ne yaptığını öğrenebilir ve durumunuz için en iyi adımları hızlı ve etkili bir şekilde seçebilirsiniz.

Yer: Academy Unicorn (Tarihi Ahırkapı Feneri Yanı FS Tasarım Yerleşkesi)

Tarih: 21-21-28 Mart (11:00- 18:00)

Bilgi: hi@academyunicorn.com

Tel: 05447613082

Sertfika: Tüm katılımcılara kurs sonunda YÖK onaylı sertifika verilecektir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page